DLACZEGO KAŻDA MATKA POWINNA MIEĆ W DOMU PRZYNJAMNIEJ 1 BUTELKĘ POLINESIAN NONI?

Otóż jest to jedyna roślina, za którą warto zapłacić duże pieniądze i rzeczywiście działa na wszystkie choroby.
Rośnie w zasadzie na całym obszarze Pacyfiku i jest tam znaną rośliną leczniczą. Morinda Citrifolia, bo taka jest jej nazwa botaniczna, jest w zasadzie wiecznie zielonym krzewem, którego owoce można zbierać nawet 14 razy w roku. Owoce jej nie są ani ładne ani miła a już najgorszy mają zapach. Porównać go można do przejrzałego sera, albo baaardzo długo nie mytych nóg. Nic w tym dziwnego- od dawna wiadomo, że naprawdę dobre lekarstwa nie mają wspaniałego smaku.
Na tych obszarach gdzie NONI rośnie, wykorzystuje się każdą część tego krzewu w celach leczniczych. Na przykład liście mogą być wykorzystywane jako okłady przy bólach reumatycznych lub mogą łagodzić obrzęki. Liście też można żuć przy bólach gardła. Napar w liści skutecznie obniża gorączkę. Sproszkowana kora tych krzewów jest skuteczna przy uciążliwym kaszlu. Sok z owoców pomaga regulować cykl menstruacyjny. U nas w Polsce jest dostępny jedynie sok, ale cieszmy się, że w ogóle jest.

Noni jest dla wszystkich, a dla dzieci szczególnie. To taka pierwsza i najważniejsza pomoc w każdej dolegliwości, w każdym wieku. Noni może pić dziecko, które nie skończyło jeszcze pierwszego roku życia i w tym sensie Polinesian Noni jest ratunkiem przez antybiotykami, sterydami i lekami chemicznymi u najmłodszych. Jest ratunkiem przez niepożądanym działaniem szczepionek.
Oto słowa matki: Bartek Przez tydzień wypił 3/4 butelki noni, robiłam mu inhalacje i brał syrop przeciwzapalny. Dziś byliśmy na kontroli i po zapaleniu oskrzeli został nam tylko katar:) W sobotę jedziemy w góry, wiec mam nadzieje, ze górskie powietrze wpłynie na nas tylko pozytywnie.

A zatem Noni można podawać w dużych ilościach, można łączyć z syropami, można ( jeśli ktoś koniecznie musi- z lekami chemicznymi). Noni działa zawsze, choć nie zawsze tak szybko jak byśmy chcieli. Czasami trzeba czasu, szczególnie jeśli przegapiliśmy pierwsze objawy choroby. Na pewno pierwsze oznaki poprawy powinny się pojawić po 3-4 tygodniach stosowania, a jeśli ich nie ma to trzeba zwiększyć dawkę.

Jak podawać?

-przed szczepieniami na 7 dni, aby wzmocnić układ odpornościowy, w zależności od wieku dziecka. Tym najmniejszym podaje się kilka razy dziennie pełny zakraplacz. Większym  kilka łyżeczek dziennie. Trudno określić miarę, bo nie jest to lek, który trzeba bardzo dokładnie dawkować w obawie przez przedawkowaniem. Kilka razy dziennie czyli 5 – 6. Wystarczy. Dziecko jest chronione.

-po szczepieniu warto kontynuować podawanie Noni kilka razy dziennie, aby uchronić dziecko przez niepożądanymi, odczynami poszczepiennymi ( więcej na ten temat w dziale „Dziecko a szczepienia)

- dzieciom, przy drobnych dolegliwościach typu katary, zapalenia płuc, oskrzeli, anginy, choroby zakaźne ( tak, dla Noni to naprawdę drobne dolegliwości) polecam podawać mniejsze dawki ale częściej: np. 15ml - 3 razy dziennie
-przy chorobach nowotworowych, białaczkach poleca się podawanie 5 ml na 10kg masy ciała 5-6 razy dziennie. W stanach zagrożenia życia się nawet 150ml na 10kg masy ciała. ( więcej w dziale „Dziecko a nowotwór”)

-idealnie nadaje się do eliminacji gronkowców i paciorkowców u dzieci poniżej pierwszego roku, kiedy to jeszcze nie można podawać PARAPROTEX. Wspomaga też kurację antypasożytniczą u dzieci starszych. Jeden ze składników Noni czyli 6-D –glucopyranose pentaacetat działa antybakteryjnie. Udowodniono, że działa na gronkowca, paciorkowca, pałeczkę okrężnicy, pałeczkę czerwonki oraz salmonellę, oraz inne pasożyty. Podaje się również kilka razy dziennie pełny zakraplacz (najmłodszym) 15ml 4-5 razy dziennie. Neutralizuje grzyby i pleśnie przywracając prawidłowe Ph krwi

-idealny na oparzenia w postaci okładów. Przy czym przez pierwsze trzy, cztery dni należy go rozcieńczać 1:1 z wodą (przegotowaną). Potem już można bez rozcieńczania.

-łagodzi bóle gardła i migdałków. Przed połknięciem warto potrzymać do chwilę w ustach

-łagodzi kaszel

-obniża gorączkę ( zastosuj razem z GARLIC CAPS)

-można stosować przy biegunce u maleńkich dzieci ( razem z AC-ZYMES)

-pomaga usuwać śluz z dróg oddechowych

-przy sepsie ( posocznicy) podawaj dawki maksymalne czyli 150 -200ml nawet co godzinę

 

Na co jeszcze NONI pomaga? Jeśli napiszę, że na wszystko to będzie dobrze, ale podam, jeszcze trochę szczegółów.
Pomaga na:
- alergia, astma, rozedma, gruźlica, przewlekłe choroby układu oddechowego;  do 4 razy po 30ml
- choroby układu nerwowego, rwa kulszowa, neuralgie, stwardnienie rozsiane, stres i depresja, choroba Parkinsona i Alzheimera, epilepsja (padaczka), autyzm, niedorozwój umysłowy, brak koncentracji, drgawki, tiki, rozkojarzone myślenie, bezsenność; 4 razy po 30ml.
- zaburzony metabolizm, cukrzyca typ I i II, otyłość, podagra (dna moczanowa); 5ml na 10kg masy ciała na pół godziny przed posiłkiem
- choroby infekcyjne grzybica, gronkowiec złocisty, półpasiec, paciorkowiec, róża, wirusowe zapalenie wątroby, salmoness, E.coli, upławy, trądzik i inne; 5ml na 10kg masy ciała 4-5 razy dziennie
- choroby nerek i pęcherza oraz im pokrewne choroby oczu (opuchlizna, ropienie); 5 ml na 10kg masy ciała

 

I można tak wymieniać bez końca, bo jakąkolwiek chorobę nie podamy to NONI jest właściwym lekarstwem.

Dlaczego i jak działa? Najprościej mówiąc potrafi naprawić DNA komórki. Może to mało naukowe określenie, ale ja naukowcem nie jestem. Moim zadaniem jest przedstawić w jak najprostszy sposób działanie NONI. Więc pozostanę przy tym nienaukowym określeniu.
NONI zawiera duże ilości białka i enzymów, a więc tego, z czego składa się każda komórka naszego ciała. Białko jest podstawowym budulcem ciała i w bardzo duże mierze przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nawet niektóre hormony takie jak insulina to też białko. Można śmiało powiedzieć, że białko steruje naszym organizmem. Kiedy jest zbyt mało lub za dużo jakiegoś białka, czy enzymu proces komórkowy zostaje zakłócony. I tak na przykład mogą się tworzyć komórki o nieprawidłowej budowie, prowadząc do powstania nowotworu. Albo zaczynają się tworzyć nieprawidłowe komórki w bardzo szybkim tempie, zakłócając pracę danego organu.

Cóż takiego jest w tym soku, że potrafi naprawić DNA? Dwa enzymy; PROKSERONINA i DAMNACANHTAL.

Prokseronina naprawia uszkodzona komórkę. Potrafi przeniknąć poprzez błonę komórkową do wnętrza każdej komórki i naprawić DNA. Jeśli jej się to nie uda, to komórka jest niszczona. Tak czy owak zmutowana komórka np. rakowa nie ma szansy się rozmnożyć.
Drugi enzym Damnacanthal kontroluje i przywraca właściwy podział komórek. Czyli z jednej komórki ma powstać jedna komórka a nie milion – do tego jeszcze zmutowanych. Enzym ten czuwa nad cały procesem dzielenia się komórek. Podam przykład nowotworu: komórki raka mają zmutowane DNA. Jakiś czynnik wpłynął na komórkę i uszkodził jej DNA. Dodatkowo zakłócił jej proces podziału i nagle zamiast jednej komórki- córki (zmutowanej, co prawda, ale tylko JEDNEJ) nagle powstaje milion. Z jedną taką komórką organizm sobie poradzi, zresztą robi to codziennie, bo przecież każdego dnia powstają jakieś zmutowane komórki choćby, dlatego, że działają na nas wolne rodniki. Ale jeśli nagle nasz układ immunologiczny musi sobie poradzić z milionem, miliardem, trylionem takich komórek to powstaje problem. I tak zaczyna się nowotwór.
Dlatego niszcząc lub naprawiając zmutowane komórki oraz przywracając właściwy podział komórkowy możemy pozbyć się raka.
KAŻDA NIEPRAWIDŁOWA KOMÓRKA W NASZYM CIELE MOŻE ZOSTAĆ NAPRAWIONA LUB ZNISZCZONA. Zapewnia to bezpieczeństwo i zdrowie naszemu ciału.

Pytania często mi zadawane:

1) pić po jedzeniu czy na czczo? Wyłącznie na czczo. NONI powinno przejść przez żołądek w jak najmniej naruszonym stanie i wchłonąć się w jelitach. To w jelitach zostaną przyswojone najlepsze składniki, które otrzymają szansę zadziałania.

2)czy można przedawkować NONI? NIE MOŻNA, bo nie można przedawkować zdrowia.

3) czy można się uzależnić? NIE MOŻNA

4)kto może pić? KAŻDY, bez względu na wiek.

5) czy smakuje jak niemyte nogi? Oczywiście, że nie. Aby uzyskać dobry smak dodaje się soków z innych owoców. Nie mają one wpływu na działanie NONI.

6)czy można łączyć NONI z innymi lekami? Zasada jest taka: można pić i NONI i łykać leki chemiczne, ale nigdy w tym samym czasie. Trzeba zrobić przerwy miedzy sokiem na lekami. Polecam najpierw NONI a po 20min dopiero leki. Chodzi cały czas, by NONI dotarło do jelit i nie zostało strawione w żołądku wraz z tabletkami. Jednocześnie zwracam uwagę na fakt, że NONI może powodować zwiększenie skuteczności działania leków chemicznych, więc trzeba się obserwować, bo najczęściej po kilku miarkach NONI trzeba zmniejszyć dawkę leku chemicznego. To chyba dobrze, prawda?
NONI nasila też działanie suplementów diety.

6) czy ma jakieś skutki uboczne? Jednym skutkiem jak jest znany to ZDROWIE.

 

7)nienarodzone dzieci z wadami wykrytymi podczas USG – zależy od wady, czasem tylko operacyjnie można cos naprawić. Skontaktuj się ze mną, w celu omówienia szczegółów.

8)matki karmiące- zawsze i wszędzie nawet 2 x 30ml dziennie

9) dlaczego w aptekach jest tańsze NONI i czym ono się różni od POLINESIAN NONI.
Otóż, w aptekach rzeczywiście są różnego rodzaju soki z NONI. Jedne są gorzkie i nie smakują dobrze, ale mówi się trudno. Natomiast ważne są dwie różnice:

 -POLINESIAN NONI jest nie tylko wyciskane z owoców, ale też wszystkie pestki i skórka są mielone. Dlatego na dnie każdej butelki znajduje się osad. Pestki i skórki też mają swoja moc leczniczą, więc czemu ją marnować.

-POLINESIAN NONI jest niepasteryzowane. Jakie ma to znaczenie? Bardzo duże. Przypominam, ze największą moc działania w NONI mają enzymy. Pasteryzacja polega na podgrzaniu soku do odpowiednio wysokiej temperatury i dzięki temu zabija się bakterie i zapobiega zepsuciu. Ale podgrzania zabija też enzymy – te właśnie, które mają naprawiać DNA i kontrolować podział komórek. Jeśli nie ma w soku tych enzymów to sok nie zadziała.

-POLINESIAN NONI jest liofilizowane. Tak, to kosmiczna technologia konserwowania żywności. W ten sam sposób jest robione jedzenie dla kosmonautów. Nie traci cennych składników, a można go długo przechowywać.

POLINESIAN NONI JEST JEDYNYM DOSTĘPNYM NA POLSKIM RYNKU SOKIEM LIOFILIZOWANYM. Reszta niestety jest pasteryzowana w tradycyjny sposób.

10) POLINESIAN NONI nie zawiera sztucznych konserwantów. Bardzo często konsumenci pytają mnie o benzoesan sodu i sorbinian potasu zawarty w NONI. Uparcie twierdząc ze to sztuczne konserwanty. Tymczasem to nieprawda. Kwasek składnikiem cytrynowy to na przykład składnik żurawiny i jeżyn. Benzoesan potasu jest składnikiem żurawiny, jagód, jeżyn i innych owoców fioletowo- niebieskich. Sorbinian potasu znajdziemy w jeżynach a gumę ksantanową np. w algach i błonniku z owoców. Więc nie każda chemicznie brzmiąca nazwa jest od razu chemią i sztucznością.

Autorka serwisu zastrzega, że informacje zawarte w tym serwisie nie mogą zastąpić kontaktu ani diagnozy lekarza. Serwis ma charakter edukacyjny.
Copyrights www.zdrowiedladziecka.pl 2009 powered by e-promocja